Keresés

Hogyan válasszunk lézert, hogy ne legyünk csalás áldozatai

2016.07.24 12:44

Hogyan válasszunk lézert?

(Hogy ne legyünk csalás áldozata)

 

Amikor saját vagy szerettünk egészségéről van szó, esetleg egy fájdalommal járó betegségben szenvedünk, minden reményszálba megkapaszkodunk, ami esély lehet a gyógyulásra. Ilyenkor az ember kiszolgáltatottabb, hajlandó akár erején felül is áldozni vagy olyan dolgokat megvenni, ami más helyzetben eszébe sem jutna.

A „kiszolgáltatott” fogyasztók védelmében az illetékes egészségügyi hatóságok és a fogyasztó védelem komoly szabályokat állított fel, melyeknek minden gyógyászati és orvostechnikai eszközgyártónak meg kell felelni.

Sajnos egyre több olyan cég jelenik meg, amely félrevezetéssel kihasználja ezt a „reményt kereső” állapotot és minden szükséges engedély nélkül olyan eszközöket forgalmaz (sokszor irreális áron), mely alkalmas a vásárlók megtévesztésére.

 

Miért veszélyes ilyen (főleg nyugdíjasoknak szervezett termékbemutatókon forgalmazott) eszközöket vásárolni?

- Semmilyen minősítő cég nem vizsgálta a hatékonyságát a készüléknek.

- Nem vizsgálták, hogy veszélyes-e az egészségre.

- Komolytalan, sokszor hatástalan eszközöket árulnak magas áron.

- Garanciális és szerviz háttér nélküli cégek árusítják, melyeket néhány hónap múlva már el sem lehet érni.

Hogyan tudok meggyőződni, hogy engedélyezett és hatékony eszközt vásárolok?

- Minden orvostechnikai céget egy felhatalmazott minősítő cég (notified body) megvizsgál és egy CE jellel lát el (megfelelőségi jelölés), ahol a CE mellett a minősítő cég négyjegyű azonosító száma is szerepel. Pl. CE2409.

- Ha csak a CE jel szerepel a számok nélkül, akkor biztos, hogy nem egy minősített orvostechnikai eszközzel állunk szemben. Sok távolkeleti gyártó készülékén megtalálható a CE jel, de az nem azonos a megfelelőségi jelöléssel, hanem a „China Export” logója.

- Kérje meg a forgalmazót, hogy mutassa meg a készülék EK tanúsítványát (CE tanúsítvány), melyen szerepelni kell a készülék nevének, típusszámának, a gyártó cég nevének és címének, a minősítést végző cég adatainak és elérhetőségének. Ezt a tanúsítványt a készülék használati útmutatójának is tartalmaznia kell, jól olvasható változatban.

- Nézze meg, hogy a készüléken szerepel-e a gyártó neve és a használati útmutatóban megtalálható-e az elérhetősége (telefon, e-mail, weboldal).

- A használati útmutatónak tartalmaznia kell, hogy milyen betegségek kezelésére engedélyezték a

készüléket (indikációs körök). A minősítő cég megvizsgálta, hogy milyen betegségek gyógyítására hatékony az eszköz és ezek szerepelhetnek a használati útmutatóban.

- Ne dőljön be az azonnali hatalmas árkedvezménynek! Sokszor irreális kedvezményt ajánlanak fel, ha

azonnal kifizeti vagy leelőlegezi a készüléket. Ennek a célja, hogy ne legyen ideje végiggondolni a vásárlást és ne legyen lehetősége utánanézni a készülék hátterének.

Ha bizonytalan, hívja fel a gyártó céget! Nézze meg, hogy az adott készülék szerepel-e a gyártó választékában.

 

Sajnos egyre többször visszaélnek a Safe Laser márkával, Dr. Rózsa Károly nevével és olyan készülékeket reklámoznak vele, melyet nem mi fejlesztettünk, engedélyeztettünk és gyártottunk.

 

Kizárólag minősített orvostechnikai eszközt vásároljon!

 

Safe Laser fejlesztő csapat

Vissza

© 2014 Minden jog fenntartva.